Prevezmi zodpovednosť za svoje šťastie

Prevezmi zodpovednosť za svoje šťastie

Viem, že nemajú ničoho lepšieho, než aby sa každý radoval a robil dobré vo svojom živote. – KAZATEĽ 3:12

Jedna z najdôležitejších lekcií, ktorú som sa naučila, je to, že nemôžem počítať s tým, že ma niekto iný urobí šťastnou. Boh nám dal schopnosť prevziať zodpovednosť za svoje vlastné šťastie.

Mnohí ľudia nie sú šťastní, pokiaľ sa daná osoba nespráva istým spôsobom alebo pokiaľ určitá situácia nevyjde podľa ich predstáv. Denne dovolíme, aby naše šťastie záviselo od iných ľudí a situácií, pričom v skutočnosti Boh chce, aby sme našli šťastie v Ňom.

Bolo obdobie, keď som ľutovala samu seba, keď Dave išiel hrať golf na druhý deň po našej konferencii. Chcela som, aby išiel so mnou nakupovať alebo si pozrel so mnou film. Boh mi však ukázal, že máme rozdielne spôsoby relaxu a odpočinku.

Toto je len jeden príklad, ale existuje veľa spôsobov, ktorými kladieme nerealistické očakávania na ľudí a spoliehame sa, že nás udržia šťastnými. Boh chce, aby sme najskôr hľadeli a spoliehali sa na Neho a aby naše šťastie záviselo od Neho.


Modlitba

Bože, moje šťastie by malo závisieť od Teba a nie od iných ľudí alebo situácií. Pomôž mi, aby som videl svoje nereálne očakávania, aby som mohol prevziať zodpovednosť za svoje vlastné šťastie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon