Nasleduj zákon lásky

Nasleduj zákon lásky

„Lebo vy ste povolaní pre slobodu, bratia. Len aby sloboda nebola zámienkou pre telesnosť [pre sebeckosť], ale navzájom si slúžte v láske.“ (GALAŤANOM 5:13, SEB)

Niekedy, počas svojho života, ubližujeme ľuďom bez toho, aby sme vedeli, že to robíme. Som veľmi priama a to je dobrá vlastnosť, ale tiež som sa musela naučiť byť citlivou na to, čo prežívajú ostatní, keď s nimi rozprávam. To, čo niekedy povieme, môže byť inokedy nevhodné. Kristus nás skutočne vyslobodil a máme právo byť sami sebou. Zákon lásky však požaduje, aby sme našu slobodu nepoužívali ako ospravedlnenie pre našu sebeckosť.

Len preto, že máme chuť niečo povedať alebo urobiť neznamená, že je to v danej situácii to najlepšie. Ak by ste rozprávali s osobou, ktorá bola dlho chorá, nebolo by vhodné rozprávať jej, ako sa vy vždy cítite dobre. Ak by ste rozprávali s osobou, ktorá práve prišla o prácu, nebolo by najvhodnejšie hovoriť jej, že vám zvýšili plat alebo vás povýšili. Ježiš zomrel, aby sme si mohli užívať slobodu, ale aj vo svojom Slove jasne hovorí, že si máme navzájom slúžiť skrze lásku.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Ak urobíš iných šťastných, obšťastníš aj seba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon