Postav sa tvárou tvár pravde

Postav sa tvárou tvár pravde

„ale aby sme hovoriac pravdu [vždy, jednali pravdivo, pravdivo hovorili, pravdivo žili]…“ (EFEŽANOM 4:15)

Ty a ja žijeme vo svete plnom ľudí, ktorí žijú svoje falošné životy, nosia masky pretvárky a skrývajú veci, ktoré nechcú, aby ostatní vedeli. To nie je správne. Dôvod, prečo sa to deje je ten, že ľudia neboli naučení chodiť v pravde. Ako veriaci máme Ducha Svätého, ktorý žije v nás. On je Duch pravdy a hovorí nám pravdu.

Niekedy nás satan klame, ale inokedy aj my klameme sami seba. Inými slovami, vytvárame si životy v ktorých sa cítime pohodlne, namiesto toho, aby sme čelili životu takému, aký naozaj je a riešili svoje problémy s pomocou Ducha Svätého.

Duch Svätý sa ku mne často prihovára a často ma konfrontuje s problémami v mojom živote, a tiež ma naučil, aby som bola konfrontačnou a nie zbabelou. Zbabelci sa skrývajú pred pravdou, pretože sa jej boja. Nemusíš sa obávať pravdy. Ježiš povedal svojim učeníkom, že Duch Svätý ich vovedie do pravdy. Tiež im povedal, že nie sú pripravení počuť určité veci (pozri Ján 16:12), takže im tieto veci vtedy nezjavil. Duch Svätý vám vždy bude hovoriť pravdu, ale niektoré pravdy vám nepovie dovtedy, kým si nebude istý, že ste pripravení ich počuť.

Ak ste dostatočne odvážni prijať Ducha pravdy do každej oblasti vášho života a dovolíte Mu povedať vám o problémoch vo vašom živote, ste na nezabudnuteľnej ceste slobody a moci.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nikdy sa neobávaj pravdy.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon