Rast v rozlišovaní

Rast v rozlišovaní

Spočinie na ňom Duch Hospodinov, duch múdrosti a rozumnosti… nebude súdiť podľa videnia svojich očí ani nebude trestať podľa počutia svojich uší. – IZAIÁŠ 11:2-3

Ježiš žil život rozlišovaním. Jeho rozlišovanie nebolo na základe zmyslov tela – bolo výsledkom Jeho intímneho spoločenstva a vzťahu s Jeho Otcom, Bohom.

Rovnaký dar rozlišovania je k dispozícii pre teba a aj pre mňa, prostredníctvom nášho vzťahu s Bohom.

Ako to teda funguje? Skôr než čokoľvek urobíš, musíš si narýchlo overiť vo svojom duchu, či daná vec, ktorú sa chystáš urobiť, je správna. Ak máš pokoj, tak to urob. Ak cítiš nepokoj, zmätok či frustráciu, tak nerob nič.

Napríklad, keď som si v obchode chcela niečo kúpiť, predtým, než som bola pred pokladňou som pocítila frustráciu vo svojom duchu, ako podnet Svätého Ducha, aby som si to nekúpila.

Vzrušujúce na takýchto chvíľach je, že vždy, keď sa ty a ja rozhodneme počúvať a nasledovať vnuknutia Ducha Svätého, náš duch sa v Bohu posilňuje a stále viac Božej moci sa uvoľňuje do našich životov, aby sme mohli pôsobiť v ovocí Ducha.

Poddaj sa Svätému Duchu, postupuj podľa Jeho pokynov a porastieš v tom istom rozlišovaní, v akom chodil Ježiš.


Modlitba

Bože, nechcem sa rozhodovať na základe vlastných povrchných alebo sebeckých túžob. Chcem vedieť rozlišovať. Predtým ako sa rozhodnem, overím si u Teba, či tie túžby ma frustrujú (nie sú od Teba) alebo mi prinášajú pokoj, aby som ich nasledoval.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon