Rozlúč sa s hanbou

Rozlúč sa s hanbou

Lebo Písmo hovorí: Nikto, kto verí v neho [pevne sa drží, spolieha sa a dôveruje Mu] , nebude [nikdy] zahanbený. – RIMANOM 10:11

Keď má človek hanblivú povahu, akú som mala aj ja, stáva sa zdrojom alebo koreňom mnohých komplexných vnútorných problémov, ako sú depresia, osamelosť, izolácia a odcudzenie. Všetky druhy kompulzívnych porúch majú koreň v hanbe: drogy, alkohol a iné chemické závislosti; poruchy stravovania – bulímia, anorexia a obezita; závislosť na peniazoch – lakomstvo a hazardné hry; sexuálna perverzita každého druhu. Tento zoznam je nekonečný.

Pre niektorých ľudí je workoholizmus dôsledkom hanby v ich živote. Sú ľudia, ktorí sú takí workoholici, že si nikdy nedokážu život užiť. Pokiaľ nepracujú vo dne i v noci, cítia sa nezodpovední. Vlastne sú takí istí, aká som bola aj ja – ak si užívajú, cítia sa kvôli tomu vinní.

Možno bojuješ s workoholizmom ako ja alebo máš iný boj, ktorý sa zakladá na hanbe. Ide o to, že hanba nás môže zničiť.
Nemusíme to však dovoliť. Keď veríme Bohu a odovzdáme Mu svoje životy, odstráni našu hanbu. Ježiš zomrel, aby nás očistil od hriechu a prikryl naše chyby, aby sme mohli žiť v Božej prítomnosti ako Jeho deti.

Ak ťa prepadne pocit hanby, pamätaj si túto pravdu: Boh ťa miluje a ak Mu budeš veriť, držať sa Ho, dôverovať Mu a spoliehať sa na Neho, zoberie hanbu od teba.


Modlitba

Pane, viem, že keď Ti verím, nemusím žiť so svojou hanbou. Ďakujem Ti, že si ju zobral, takže môžem slobodne žiť v Tvojej prítomnosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon