Skutočná spokojnosť

On však povedal: Napísané je: Nie samým chlebom bude človek žiť, ale každým slovom, ktoré vychádza z úst Božích. MATÚŠ 4:4

Nemyslím si, že je niečo lepšie ako byť spokojný. Ráno sa zobudiť a myslieť si: Život je dobrý; chvála Bohu, som spokojná a ísť večer spať spokojná znamená žiť v hojnosti. Na druhej strane si myslím, že nie je nič horšie, ako žiť neustále v stave nespokojnosti.

Tu je kontrola duchovnej reality: Bez ohľadu na to, čo vlastníte, kam idete alebo čo robíte, nič vám nemôže poskytnúť skutočné uspokojenie okrem blízkej, osobnej a intímnej prítomnosti Boha. Peniaze, výlety, dovolenky, oblečenie, nové príležitosti, nový nábytok a nové domy, svadba a deti sú veci, ktoré nám môžu poskytnúť určitý stupeň šťastia. Avšak, nikdy nebudeme natrvalo, dôsledne spokojní, ak budeme hľadať veci, ktoré by sme mohli vlastniť alebo snažiť sa robiť všetko, aby sme uhasili prázdnotu v nás.

Je veľa nešťastných veriacich, ktorí žijú nenaplnený život, pretože hľadajú nesprávnu vec! Nepremeškajte blízky, intímny vzťah s Bohom, pretože hľadáte dar namiesto Darcu.


Veci sveta nás nemôžu skutočne uspokojiť. Vždy najprv pozerajte na Boha a On uspokojí túžby vášho srdca.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon