Ochranná známka skutočného kresťana

Ochranná známka skutočného kresťana

Buďte vospolok jednomyseľní, nebuďte namyslení (snobskí, vysoko zmýšľajúci a rezervovaní), ale majte porozumenie pre nízko postavených (ľudí a veci); nebuďte múdri len pre seba. – RIMANOM 12:16

Jeden z najdôležitejších aspektov lásky je nesebeckosť, ktorá je charakterizovaná v Rimanom 12:16 ako ochota prispôsobiť sa potrebám a túžbam druhých ľudí.

Ľudia, ktorí pochopili význam tohto verša a aplikovali ho vo svojich životoch sa naučili, čo znamená byť podriadený láske. Nie sú sebeckí. Naučili sa prispôsobovať ostatným.

Na druhej strane ľudia, ktorí sú namyslení, by mohli mať ťažkosti s prispôsobovaním sa ostatným. Ich nafúkanosť spôsobí, že vidia iných „malými“ a „nedôležitými“. Sebecky očakávajú, že sa im ostatní prispôsobia. Často však nie sú schopní prijať ostatných bez toho, aby sa rozčuľovali alebo boli podráždení.

Akou osobou si ty? Zvykla som byť sebeckou, no zo skúseností ti teraz viem povedať, že nesebecký život je oveľa uspokojivejším spôsobom života.

Ochrannou známkou skutočného kresťana je schopnosť prispôsobiť sa ostatným. Prispôsobíš sa dnes niekomu nesebecky?


Modlitba

Bože, denne mi ukazuj, ako sa mám láskyplne prispôsobiť ostatným. Chcem byť nesebecký a prispôsobovať sa napĺňaním potrieb ostatných. Ukáž mi, ako ich zasiahnuť Tvojou láskou!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon