Zbaviť sa nereálnych očakávaní

… Nikto nie je [v podstate a morálne dokonalý] dobrý, iba jeden, Bôh. – MAREK 10:18

Nerealistické očakávania nám môžu rýchlo ukradnúť náš pokoj a radosť. Zvyčajne túžime po dokonalom dni, s dokonalými ľuďmi, byť dokonalo šťastnými v našom dokonalom malom svete, vieme však, že realita taká nie je. V skutočnosti je len Boh dokonalý a my ostatní sme vo vývoji .

Diabol vie, ako nám má ukradnúť pokoj a chce, aby sme boli nahnevaní, keď sa naše nereálne očakávania nenaplnia.

Po rokoch, počas ktorých som dovolila diablovi kradnúť mi môj pokoj, som to pochopila: Život nie je dokonalý a stanú sa veci, ktoré sme si nenaplánovali a cez ktoré by sme najradšej neprechádzali. Môj nový prístup bol: Dobre, život je taký! Zistila som, že ak nedovolím týmto veciam, aby ma poznačili, tak ma nedeprimujú.

Každý musí jednať s nepríjemnosťami, ale môžeme s nimi jednať bez zlého postoja. Pamätaj si dnes, že len Boh je dokonalý a nauč sa Mu dôverovať. Vždy ťa môže previesť cez sklamania, posilniť ťa a pomôcť ti udržať si tvoj pokoj.

Modlitba

Bože, len Ty si dokonalý. Som tak rád, že aj keď ľudia a okolnosti zlyhávajú, Ty nikdy nezlyháš. Namiesto toho, aby som vkladal svoju nádej do veci, ktoré sklamú, vyberám si život pokoja, ktorý príde, len keď vložím svoju nádej do Teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon