Святому Духові не байдужі стосунки

Святому Духові не байдужі стосунки

І не засмучуйте, (не ображайте й не розчаровуйте) Духа Святого Божого, Яким ви запечатані,(відмічені, вибрані Богом, захищені) на день викупу. —До Ефесян 4:30, АМР

Наш сьогоднішній вірш зі Святого Письма, розглядай ми його в контексті інших віршів, що його оточують, навчає нас того, що для Бога є надзвичайно важливими наші стосунки з людьми. Будувати їх недбало — це один із основних способів, за допомогою якого можна засмутити Святого Духа. Дуже часто ми буваємо схильні погано ставитися до своїх рідних і близьких, особливо в часи поганого самопочуття; коли не висипаємося; коли пережили важкий день, чи отримали погану новину, або ж відчули сильне розчарування. Проте Господь хоче, щоб ми добре ставилися один до одного завжди, а не тільки в хорошому настрої.

Повірте, раніше я часто питала себе про те, чому так погано ставлюся до свого чоловіка або дітей, однак не до інших людей. І Святий Дух дуже швидко показав мені, що зазвичай я намагаюся приглушити свої негативні емоції й хибне ставлення, коли перебуваю поруч із людьми, на яких хочу справити враження. Та поруч із членами своєї родини, з якими вже маю певні стосунки, я почуваюся більш вільно і тому можу дозволити собі продемонструвати недоліки й хиби свого характеру, свою духовну незрілість. Якось мені навіть вдалося переконати себе в тому, що насправді я не спроможна щось удіяти з власними емоціями. А це призводить до того, що коли починаю бурчати, ремствувати, або коли я не в гуморі, мені дуже важко стриматися. Я ставала такою чутливою, що моїми постійними супутниками у стосунках із близькими людьми ставали емоційні вибухи й істерики. Відтак засмучуючись через фінансові труднощі, через неприємності на роботі, або якусь незначну домашню ситуацію, я виміщувала свій смуток і розчарування на членах родини. Зазвичай я починала безпідставно гніватися й погано до них ставитися. І таку мою поведінку спричинило навіть не те, що відбувалося тієї миті, а мої власні невирішені внутрішні конфлікти. Бог допоміг мені прийняти правду, і, на щастя, я звільнилася від цієї проблеми.

Стосунки з людьми — це чи не найбільша цінність у нашому житті, і Господь хоче, щоби ми їх цінували. Святий Дух радо допоможе нам правильно реагувати на різні життєві негаразди, якщо прийдемо до Нього з відкритим серцем і готовністю прийняти будь-яку правду, що Він вирішить нам відкрити стосовно нас самих.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Не змушуйте інших людей розплачуватися за ваше розчарування й невирішені внутрішні конфлікти.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon