Ať rozhoduje pokoj

Ať rozhoduje pokoj

Pokoj Kristův ať rozhoduje ve vašich srdcích… (Koloským 3,15)

Snažím se v životě orientovat pocitem pokoje. Jestli při nakupování ohledně něčeho necítím pokoj, tak si to nekoupím. Pokud se účastním rozhovoru a cítím, že ztrácím pokoj, jsem raději zticha. Jestliže se mám rozhodnout, zvážím své možnosti, a pak hledám, v čem mám pokoj. Když se snažím rozlišovat mezi Božím hlasem a ostatními hlasy, které se dožadují mé pozornosti, pečlivě naslouchám hlasu nebo poselství, které do mého srdce vnáší Boží pokoj.

Naučila jsem se, že jestli chci žít v moci, potřebuji si udržet pokoj. Když nepociťujeme pokoj, je možné, že se dopouštíme vážné chyby. Troufám si říci, že bychom nikdy neměli jednat, pokud nemáme pokoj. Dalo by se také říci, že pokoj je „vnitřní ujištění“, kterým nám Bůh dává najevo, že souhlasí s naším rozhodnutím.

Bůh nás vede pokojem. Dnešní verš říká, že pokoj v našem srdci rozhoduje, co je „bezpečné“ nebo co je „za hranicí“. Když nemáme pokoj, je zřejmě takové rozhodnutí „za hranicí“! V naší mysli a duši má vládnout vnitřní harmonie, a tou bychom se měli řídit při konečném řešení otázek, které nám vyvstávají v mysli, i při rozhodnutích, která musíme v životě dělat.

Potřebuješ se naučit řídit smyslem pro to, co je správné a co špatné, a vyhýbat se tomu, co je pro tvé vnitřní svědomí nepříjemné. Bůh ti dává vnitřní pokoj, nebo ti ho bere, a tak ti ukazuje, zda jsi na správné cestě.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Ať v tobě rozhoduje pokoj. Nauč se, že když cítíš pokoj, je tvé rozhodnutí „správné“; pokud pokoj nemáš, pak „je za hranicí“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon