Pozitivní myšlení změní náš život

V moci jazyka je smrt i život, kdo ho miluje, nají se jeho ovoce. Přísloví 18,21

Tento verš zcela jasně mluví o tom, že smrt a život jsou v našich slovech. Je důležité, abychom se naučili ovládat svá ústa, musíme to však dělat správným způsobem.

Někteří lidé se sice snaží kontrolovat své mluvení, zapomínají však na to, že musí dávat pozor také na to, o čem přemýšlejí. Je to jako s pletím záhonu. Nevytrhneme-li plevel i s kořeny, vyroste vždy znovu. Nemůžeme zkrotit náš jazyk, pokud nemáme pod kontrolou svoji mysl.

I když nás někdy napadají špatné myšlenky, nemusíme je přijmout. Vždy se můžeme rozhodnout a vybrat si ty správné. Začneme-li přemýšlet o dobrých věcech, budou z našich úst vycházet slova života. Myšlenky, které přináší život, najdeme u Boha a v Jeho slovu. Proto musíme Jeho slovo poslouchat, číst, mluvit a přemýšlet o něm.

To, co je v nás, se prostě projeví i navenek. Naplníme-li svoji mysl dobrými, pozitivními a životodárnými věcmi od Boha, budou přirozeně z našich úst plynout pozitivní slova plná života a moci.

Modlitba

„Duchu svatý, chci změnit své myšlení, aby z mých úst vycházela slova života. Pomoz mi obnovit mysl Svým slovem, abych Tě svým mluvením dobře reprezentoval.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon