Bez přestání hledej Boha

Bez přestání hledej Boha

Tu přišli a oznámili Jóšafatovi: Táhne proti tobě velký dav … Jóšafat dostal strach; rozhodl se hledat Hospodina a vyhlásil v celém Judsku půst. (2. Letopisů 20,2–3)

Když král Jóšafat potřeboval slyšet Boha, vyhlásil půst po celém judském království. Všichni lidé se shromáždili, aby prosili Pána o pomoc. Toužili po něm celým svým srdcem.

Jóšafat vyhlásil půst, aby ukázal Bohu svou upřímnost a dal najevo, jak moc ho potřebuje. Pokud potřebuješ slyšet Boha, zkus vynechat několika jídel a místo toho ho hledej. Vypnout televizi a trávit čas s Bohem také není špatný nápad. Nebo můžeš třeba strávit pár večerů doma hledáním Boha, místo abys chodil ven s přáteli a hledal jejich rady a názory. Taková a jiná podobná rozhodnutí dokazují, že chápeš, jak důležité je slyšet Boží hlas.

Někteří lidé Boha upřímně hledají, jen když mají potíže. Správné ale je intenzivně ho hledat bez přestání. Bůh mi kdysi zjevil, že důvodem, proč lidé mají tolik problémů, je, že ho hledají jen, když jsou v nesnázích. Ukázal mi, že kdyby z života některých lidí odstranil všechny problémy, vůbec by ho nehledali. Říká nám: „Hledejte mě, jako byste byli pořád v zoufalé situaci, a když to budete dělat, pak v takové situaci nebudete často.“ Myslím, že je to dobrá rada, a bude dobře, když se jí budeš řídit každý den.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nečekej, až budeš mít potíže, hledejte Boha bez přestání.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon