Buďme plodní, nejen pilní

Po mnohé lopotě přichází sen; hlupák se ozývá mnoha slovy. Kazatel 5,2

Děláte věci, které nepřinášejí ovoce? Okrádá vás vaše přetíženost o vnitřní pokoj?

Slyšela jsem příběh o strážném, který měl za úkol dvacet čtyři hodin denně hlídat určitou část pozemku Buckinghamského paláce v Anglii.

Jednou se strážného někdo zeptal, co na tom pozemku vlastně hlídá, a protože nevěděl, co má říci, odpověděl jen, že pozemek je hlídán již sto let.

Nakonec vyšlo najevo, že královna na tom místě před sto lety zasadila keř růží, a protože chtěla zajistit, aby keř v pořádku vyrostl, nechala jej hlídat. Strážný ještě po sto letech hlídal pozemek, na kterém kdysi rostl keř. Všechna jeho práce byla tedy úplně zbytečná.

I vy možná děláte věci, o kterých už ani nevíte proč. Bůh vás nepovolal k tomu, abyste byli přetížení. Povolal vás k tomu, abyste byli plodní. Přemíra zbytečných aktivit sama o sobě nepřináší ovoce, naopak přináší jen stres.

Udělejte si inventuru svých denních aktivit. Možná děláte věci, které nejsou v Božím plánu, nebo věci, ke kterým vás Bůh někdy dříve povolal, ale které již nejsou aktuální. Dovolte Duchu svatému, aby vám ukázal, jak se zbavit zbytečných aktivit a jak se stát produktivnějšími.


Modlitba

„Duchu svatý, pomoz mi, prosím, s inventurou mého života a s odstraněním zbytečných věcí. Nechci být přetížený. Ukaž mi, jak mohu žít plodnější život.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon