Boží láska není založena na pocitech

A naděje nezahanbuje, neboť Boží láska je vylita v našich srdcích skrze Ducha svatého, který nám byl dán. Římanům 5,5

Lidská láska, na rozdíl od Boží lásky, nemůže být bezpodmínečná. Ti, kdo věří v Ježíše Krista, v sobě mají Boží lásku. Proto se můžeme rozhodnout, že této lásce dovolíme, aby naším prostřednictvím bezpodmínečně působila. Naše lidská láska někdy zklame, ta Boží však ne. Naše láska jednou skončí, Boží láska je věčná.

Někdy zjišťuji, že přestože někoho lidsky nejsem schopná milovat, s Boží láskou to dokážu. Skutečná Boží láska není závislá na našich pocitech, je založena na našem rozhodnutí. Není důležité, jestli si to určitá osoba zaslouží. Je osvobozující milovat lidi, aniž bychom stále přemýšleli, zdali si to zaslouží.

Lidská láska je úzce spojena s city. Milujeme ty, kteří se chovali pěkně nebo nás také milují. Taková láska však přijde a odejde.

Boží láska je úplně jiná. Není založena na ničem jiném než na samotném Bohu. Když přijmeme Ježíše Krista jako svého Spasitele, naplní Bůh pomocí Ducha svatého naše srdce svou láskou. Proto dnes můžeme ostatním lidem prokazovat Boží lásku.

Modlitba

„Bože, moje láska je jen omezená, Tvoje však nikdy neskončí. Chci nadále čerpat Tvou nekonečnou lásku, abych ji mohl rozdávat druhým, aniž bych si dělal starosti, jestli si to zaslouží.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon