Usilujme o pokoj

Odvrať se od zlého a čiň dobré, hledej pokoj a usiluj o něj. Žalm 34,15

Mnoho věcí v našem životě nás chce připravit o vnitřní pokoj. Pozdní příchod, zácpa na silnici, rozlitá káva… Proto se musíme učit, jak zažívat v každodenním životě vnitřní pokoj. Musíme se naučit, kdy být zticha, a jak se nenechat zranit od druhých. Měli bychom být také schopní uznat vlastní chyby.

Nemůžeme jen nečinně sedět a doufat, že nás ďábel nechá na pokoji, nebo že budou ostatní vždy dělat to, co bychom si přáli. Bible nám říká, že máme aktivně usilovat o pokoj. Musíme po něm dychtit.

Pokud bude Boží slovo zaseto do srdce plného pokoje, do srdce osoby, která usiluje o pokoj a šíří ho kolem sebe, potom přinese v našem životě ovoce. Jako věřící máme zodpovědnost žít v duchu pokoje. Jen tak si nás Bůh bude moci použít k šíření Svého slova.

Někdy marně čekáme na průlom v našem životě, který i přes veškerou naši snahu nepřichází. Může to být tím, že nežijeme v pokoji. Proto vás povzbuzuji, abyste ze všech svých sil toužili po pokoji, usilovali o něj a šířili ho všude kolem sebe.

Modlitba

„Pane, vím, že nemohu jen sedět a čekat, že mi pokoj sám spadne do klína. Chci o něj usilovat. Ukaž mi, jak jej mohu aktivně vytvářet.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon