Buďme Spokojení S Tím, Co Máme

Opravdu velkým pramenem zisku je totiž zbožnost, která se spokojí s tím, co má. 1. Timoteovi 6,6

Bible říká, že zbožnost, spolu se spokojeností, je velkým pramenem zisku. To znamená, že být zbožným člověkem, který se spokojí s tím, co má, je nejlepší možné životní východisko.

Radost není jen důsledkem situace, kdy je vše v pořádku a pod kontrolou, nýbrž vychází z našeho srdce. Příkladem jsou lidé, kteří mají vše, na co jen pomyslí, a stále nejsou šťastní. Ve skutečnosti jsou někteří lidé, kteří mají takzvaně vše, ti nejnešťastnější na světě.

Spokojenost nemá nic společného se slávou, oblíbeností, penězi, pozicí v práci ani naším společenským okruhem. Nezáleží na našem vzdělání, nebo z jakých poměrů pocházíme. Spokojenost je postoj srdce.

Nikdo nemůže být šťastnější než skutečně vděčný a spokojený člověk. Když je někdo spokojený, znamená to, že: „Je uspokojen do té míry, že jej nic nemůže vyvést z rovnováhy, ne však natolik, aby nebyl otevřený pro změnu.“

Všichni toužíme, aby se věci zlepšovaly. V tomto okamžiku se však neznepokojuj kvůli okolnostem. Můžeš se rozhodnout důvěřovat Bohu, že bude jednat a proměňovat situace, výsledky se pak dostaví v pravý čas.

Život je hlavně o správném rozhodování a také o spokojenosti a radosti z každého dne našeho života.  Pokud se toho budete držet, nemůžete se splést.


Můžete se začít modlit

„Bože, chci být spokojený a radovat se tam, kde právě jsem. Dej mi sílu se každý den rozhodnout, že budu spokojený.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon