Bůh je s námi navždy

Bůh je s námi navždy

Protože tento Bůh je naším Bohem navěky a navždy; on nás povede proti smrti. (Žalm 48,15)

Jak uklidňující je věřit, že Bůh zaslíbil, že nás povede, dokud budeme na této zemi! Nikdy nejsme sami, protože on je vždycky s námi. Neustále na nás dohlíží.

Jestli chceš rozvíjet svou schopnost slyšet Boha, musíš vědět, že Boží vedení je jedním z hlavních způsobů, jímž k tobě mluví. Vypěstuj si duchovní zvyk počítat s Bohem ve všem, co děláš. Požádej ho, aby tě vedl, a pak věř, že tě vyslyšel.

Když mám v plánu jít na nákup, požádám Boha, aby mě vedl. Možná mě přivede k výprodeji, o kterém jsem ani nevěděla, nebo mě může vést cestou, na níž potkám někoho, kdo potřebuje povzbuzení. Věřím, že mé kroky upevňuje Hospodin (viz Žalm 37,23). Věřím Bohu, že mě povede k tomu, co potřebuji koupit, a že mi pomůže nekupovat věci, které nepotřebuji. Chci, aby byl zapojen do všeho, co dělám, a doufám, že totéž si přeješ i ty.

Ve své službě vyučování Božího slova často zažívám Boží vedení. Studuji a připravuji si téma, o němž chci mluvit, na začátku kázání ale často cítím, že mě Bůh vede jiným směrem, než jsem plánovala. Jenom on totiž ví, co mí posluchači potřebují slyšet. Já mu jen musím dovolit, aby se ujal vedení.

Nezapomeň, že naslouchání Bohu může často vypadat docela přirozeně. Nehledej nadpřirozené zážitky, místo toho hledej Boží vedení. Jeho Duch je v tobě a je velmi rád, když se může zapojit do všech tvých aktivit. Ať už dnes děláš cokoli nebo jdeš kamkoli, očekávej, že tě povede.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bůh je vždy s tebou a povede tě ve všem, co dnes budeš dělat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon