Bůh mluví jednotlivě ke každému z nás

Bůh mluví jednotlivě ke každému z nás

A na vlastní uši uslyšíš za sebou říkat: To je ta cesta, po ní jděte, ať se dáte napravo nebo nalevo. (Izajáš 30,21)

Jedním z důvodů, proč k nám Bůh mluví, je, abychom dokázali poznat rozdíl mezi dobrým a zlým a mohli činit dobrá rozhodnutí. Některé věci mohou být pro jednoho špatné, pro někoho jiného však mohou být v pořádku. Proto potřebujeme každý jednotlivě slyšet Boží pokyny. Samozřejmě existují obecně platné směrnice, co je správné a co špatné. Všichni například víme, že lhaní, podvádění a krádeže jsou špatné stejně jako mnoho jiných věcí. Existují však také věci, které se specificky týkají jednotlivých lidí. Můj syn byl na dovolené a plánoval prodloužit si pobyt ještě o jeden den. Ráno se ale probudil a necítil v tom pokoj, proto se vrátil domů. Bůh má pro každého z nás jiný a jedinečný plán a ví o nás určité věci, které o sobě ani sami nevíme.

Možná nechápeme, proč nám Bůh říká, že bychom něco neměli dělat, když to všichni kolem nás dělají. Pokud ale máme citlivé srdce, budeme mu důvěřovat a poslouchat ho, i když nechápeme proč. Podstatné je, že nemusíme znát důvod všeho, co od nás požaduje nebo v čem nám brání. Prostě se musíme naučit slyšet jeho hlas a poslouchat ho.

Vojáci v rámci bojového výcviku někdy musejí provádět všelijaká cvičení, i věci, které podle jejich názoru nedávají smysl. Naučí se tak ale pohotově jednat a poslouchat rozkazy rychle a bez otázek, i když některým věcem nerozumějí. Pokud jsou v první bojové linii a jejich velitelé vydají rozkaz, mohli by přijít o život, kdyby se ptali proč. Stejně tak Bůh chce, abychom důvěřovali jeho láskyplnému vedení ve svém životě a bez prodlení a bez otázek ho poslouchali.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Uposlechni Boží hlas, i když všemu nerozumíš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon