Bůh mluví mnoha způsoby

Bůh mluví mnoha způsoby

Já, který mluvím spravedlivě… (Izaiáš 63,1)

V dnešním verši Bůh prohlašuje, že je Bohem, který mluví spravedlivě. Vždycky se můžeš spolehnout na to, že to, co říká, je správné. Bůh k nám mluví mnoha způsoby, mimo jiné prostřednictvím svého Slova, přírody, jiných lidí, okolností, pokoje, moudrosti, nadpřirozených zásahů, snů, vidění nebo vnitřního svědectví, které můžeme popsat jako hluboké přesvědčení v našem srdci. Mluví k nám také způsobem, který Bible nazývá „tichým hlasem“. Domnívám se, že „tichý hlas“ je totéž jako vnitřní svědectví.

Kromě toho k nám Bůh mluví také prostřednictvím svědomí, našich tužeb, a dokonce i slyšitelným hlasem. Vždy ale musíš mít na paměti, že to, co říká, je správné a nikdy to nemůže být v rozporu s jeho psaným Slovem. Slyšitelný Boží hlas slyšíme zřídka, ale někdy se to stává. Já jsem ho slyšela třikrát nebo čtyřikrát v životě. Dvakrát se mi stalo, že jsem spala a probudil mě jeho hlas, který mě prostě volal mým jménem. Jediné, co jsem slyšela, bylo „Joyce!“, přesto jsem věděla, že je to Bůh. Neřekl mi, co chce, ale instinktivně jsem věděla, že mě volá, abych pro něho udělala něco zvláštního, i když jsem tomu několik let pořádně nerozuměla.

Popros tedy Boha, aby ti pomohl slyšet svůj hlas jakýmkoli způsobem, kterým se rozhodne k tobě mluvit. On tě miluje, má pro tvůj život dobré plány a chce s tebou o nich mluvit.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bůh k tobě mluví mnoha způsoby, nesmíš ale zapomenout, že jeho slova nikdy nebudou v rozporu s Biblí.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon