Bůh mluví prostřednictvím podnětů

Bůh mluví prostřednictvím podnětů

Říkám pravdu v Kristu, nelžu, a dosvědčuje mi to mé svědomí v Duchu Svatém. (Římanům 9,1)

V dnešním verši Pavel mluví o svědectví Ducha svatého v našem svědomí. Svědectví či podněty Ducha svatého jsou jedním ze způsobů, jak k nám Bůh mluví.

Chtěla bych to prakticky vysvětlit. Někdy mě Bůh pobídne, abych udělala něco velmi obyčejného, například sebrala kus oblečení, který v obchodě spadl z ramínka. Nejedná se o slyšitelný Boží hlas, ale jednoduše uvnitř sebe cítím pobídku, jakousi touhu opustit místo v lepším stavu, než jsem ho našla. Pán používá mou poslušnost, aby mě učil o svém charakteru. Říká mi: „Všechno, co v životě uděláš, je, jako když zaseješ semena, která se k tobě jednou vrátí. Cokoli zaseješ, budeš později sklízet.“ Pokud sázím vynikající semena, mohu očekávat, že se v mém životě stanou vynikající věci.

Nebo se mi třeba stalo, že mě Duch svatý pobídl, abych poslala e-mail s povzbuzením ženě, o níž vím, že stojí ve službě. Znám ji roky a nikdy jsem takové nutkání necítila, ale uposlechla jsem a dostala od ní rychlou odpověď, že moje povzbuzení pro ni bylo v konkrétním okamžiku potvrzením ohledně určitých rozhodnutí, která činila.

Nechat se vést Božími podněty je dobrodružství, díky němuž je každý den vzrušující a plný překvapení. Když se učíš naslouchat Bohu, musíš se také naučit následovat tyto jemné, vnitřní podněty.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Buď citlivý na podněty od Ducha svatého, bez ohledu na to, jak nepatrné se mohou zdát.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon