Charakteristiky Boží lásky

Ale Bůh, bohatý v milosrdenství, pro svou velikou lásku, kterou nás miloval, i když jsme byli mrtvi pro svá provinění, obživil nás spolu s Kristem – milostí jste zachráněni… Efezským 2,4–5

Někdy prožíváme určité těžkosti, a nejlepší věc, kterou můžeme udělat, je připomínat si Boží lásku a její charakteristiky.

Jedním z nejkrásnějších veršů v Bibli je Římanům 5,8, kde je řečeno, že za nás Kristus zemřel, když jsme ještě byli hříšní. On nečekal, až budeme dost dobří, abychom si Jeho lásku zasloužili; už od počátku nás bezpodmínečně miloval. Popravdě řečeno je to někdy těžko pochopitelné, protože my jsme zvyklí, že si všechno musíme nějak zasloužit.

Bůh za nás dal svůj život na základě veliké, nádherné a vroucí lásky k nám. To je revoluční, ryzí láska, která se rozdává, protože by se nikdy nespokojila s ničím menším.

Právě bezpodmínečná Boží láska nás přivádí k Bohu, Jeho neuvěřitelná milost nás zbavuje hříchu a Jeho mocná oběť nám otvírá cestu do Jeho přítomnosti. Jeho láska to nikdy nevzdá, nikdy neskončí a nikdy nás neopustí. Pokaždé, když jsme smutní nebo na nás útočí deprese, připomínejme si úžasnou Boží lásku k nám.

Modlitba

„Bože, Tvoje láska mě nepřestává ohromovat. I když ji někdy necítím, vím, že neskončila. Dal jsi za mě vše, co jsi měl. Nemám žádné pochybnosti o tom, že mě opravdu miluješ.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon