Chceš znát Boží vůli?

Chceš znát Boží vůli?

Ve všem vzdávejte díky, neboť toto je pro vás Boží vůle v Kristu Ježíši. (1. Tesalonickým 5,18)

Jedním z hlavních důvodů, proč si mnoho lidí přeje slyšet Boží hlas, je, že chtějí poznat Boží vůli pro svůj život. Někdy lidé s Boží vůlí zacházejí jako s nejsložitější hádankou na světě a říkají věci jako: „No, kdybych jen věděl, jaká je Boží vůle, jednal bych podle ní,“ nebo: „Opravdu chci následovat Boha, jen si nejsem jistý, jaká je jeho vůle.“

Nemohu říct, zda je Boží vůlí, aby ses přestěhoval do jiného města, změnil zaměstnání nebo převzal hlavní roli ve velikonočním představení u vás v církvi. Mohu ti ale poradit jeden naprosto spolehlivý způsob, jak Boží vůli poznat a poslechnout. Tím způsobem je vděčnost. Buď vděčný – pořád, bez ohledu na to, čím procházíš. Ano, přesně tak. Vděčné srdce za každých okolností otvírá dveře pro jasnější vedení v nejrůznějších oblastech.

Někdy je díkůvzdání snadné, jindy je obtížnější. Pokud si ale udržíš postoj vděčnosti, plníš Boží vůli. Všimni si, že ve zmíněném verši není napsáno, abychom vzdávali díky „za vše“. Je tam řečeno, abychom vzdávali díky „ve všem“. Představ si, že jednoho dne otevřeš ledničku, světlo nefunguje a jídlo není tak studené, jak by mělo být. Nemusíš děkovat Bohu, že se ti rozbila lednice, můžeš mu ale být vděčný, že máš lednici a jídlo, které do ní můžeš dát. Buď vděčný, že lednice půjde opravit, a zatímco čekáš na opraváře, vzdávej díky Bohu. Chci tě povzbudit, abys v průběhu dnešního i každého dalšího dne děkoval Bohu.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Ve všem děkuj Bohu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon