Dělej to jednoduše

Dělej to jednoduše

Ale bojím se, aby snad tak, jako had svou vychytralostí svedl Evu, nebyla porušena i vaše mysl a neodvrátila se od upřímné a čisté oddanosti Kristu. (2. Korintským 11,3)

Bůh opravdu chce, aby tvůj vztah a komunikace s ním byly jednoduché. Ďábel se naopak snaží zkreslit tvůj pohled na modlitbu, protože ví, jak je modlitba mocná, a velmi dobře si uvědomuje, jak jednoduchá by pro tebe měla být.

Přemýšlej o tom: jestliže nás Bůh stvořil pro komunikaci a přátelství s ním, proč by to pak zkomplikoval? Bůh nic nekomplikuje, připravil pro tebe jednoduchý a radostný způsob modlitby, aby sis mohl vychutnávat čas s ním. Satan tě chce přesvědčit, že modlitba má být zdlouhavá a vyžaduje dodržování určitého vzorce. Svazuje modlitbu pravidly a předpisy a snaží se tě zbavit kreativity a svobody, kterou si Bůh při modlitbě přeje. Chce ti vzít víru a přesvědčit tě, že nejsi dost dobrý, aby sis mohl povídat s Bohem a slyšel jeho hlas.

Když se modlíme, nepřítel se nás snaží odradit a namlouvá nám, že se nemodlíme dost nebo to neděláme správně a že naše modlitby stejně nemají žádný význam. Mnohdy se nás snaží při modlitbě rozptylovat. Z těchto důvodů mají lidé často pocit, že modlitba je obtížná a nepřínosná, takže se modlí jen zřídka.

Zdá se, že mnoho lidí je frustrovaných a nespokojených se svým modlitebním životem. To se ale může změnit. Začni se modlit jednoduše a z celého srdce. Pak si můžeš být jistý, že tě Bůh slyší a odpoví ti.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Milý bratře/sestro, nikdy nezapomeň, že to máš dělat jednoduše!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon