Dobré ze špatného

Dobré ze špatného

Vy jste proti mně sice zamýšleli zlo, Bůh to však zamýšlel k dobru, aby vykonal to, co je dnes, aby zachoval při životě početný lid. (Genesis 50,20)

Bůh chce obnovit tvou duši. Čím blíže mu budeš, tím více budeš zakoušet jeho uzdravení a čerpat jeho sílu. Vrátí tě zpátky na cestu a napraví vše, co se pokazilo.

Josef je klasickým biblickým příkladem toho, jak Bůh vezme to, co bylo zamýšleno ke škodě, a udělá z toho něco dobrého. V tomto dramatickém příběhu z 50. kapitoly knihy Genesis Jozef promlouvá ke svým bratřím a říká jim, že zlo, které mu zamýšleli udělat (a šlo o velké zlo), Bůh použil k dobru, aby v době hladu zachránil je, jejich rodiny a statisíce dalších.

Nemohu upřímně říct, že bych byla ráda, že jsem byla v dětství zneužita. Ale protože jsem odpustila a vydala svou bolest Bohu, uzdravil mě a učinil lepší, silnější, duchovně zralejší a vnímavější osobou. On obnovil mou duši a vyhnal strach a nejistotu. Dnes mohu důvěřovat, milovat, odpouštět a mít zdravý přístup k životu, protože Bůh obnovil mou duši a totéž může udělat i pro tebe.


Pokud se ve tvém životě staly špatné věci, nezapomeň, že Bůh dokáže situaci napravit. Jen on dokáže proměnit zlo v něco dobrého.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon