Drž se svého závazku

Drž se svého závazku

Když mě budete hledat, naleznete mě, pokud mě budete hledat celým svým srdcem. Jeremiáš 29,13

Někdy musíme se vší odhodlaností podřídit své tělo a vzepřít se duchu pasivity, který nám chce bránit v růstu a poznávání Boha. Závazek trávit čas s Bohem je stejně důležitý jako všechny ostatní závazky, které učiníme.

Pokud má člověk nemocné ledviny a musí dvakrát týdně v osm hodin ráno do nemocnice na dialýzu, jistě nepřijme pozvání, aby v té době dělal něco jiného. Odmítne bez ohledu na to, jak lákavé to může být a jak moc to chtěl dělat, protože ví, že jeho život závisí na dodržení určeného termínu dialýzy. Svůj čas s Bohem bychom měli brát stejně vážně. Kvalita našeho života je výrazně ovlivněna tím, kolik času s Bohem trávíme, proto by měla tato věc mít v našich plánech přednost.

Někdy se stává, že začínáme být nedbalí v plnění svých závazků vůči Bohu, protože víme, že on je s námi v každém okamžiku. Víme, že se na něj můžeme obrátit i tehdy, když jsme svůj čas s ním vynechali nebo přesunuli, abychom dělali něco jiného, co se nám zdálo být naléhavější. Když ale budeme trávit víc času s Bohem a stane se to naší prioritou, počet jiných „naléhavých“ situací, které nás zbytečně okrádají o čas, se sníží.

Pokud trávíš čas s Bohem i přesto, že někdy nepociťuješ jeho přítomnost nebo nemáš pocit, že by ses něco naučil, zaséváš dobrá semena, která ve tvém životě přinesou dobrou úrodu. Když vytrváš, dosáhneš bodu, kdy začneš lépe rozumět Písmu, budeš si užívat společenství s Bohem, budeš s ním mluvit a uslyšíš jeho hlas.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Plň své závazky vůči Bohu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon