Jak ovládat emoce

Hospodin, tvůj Bůh, je ve tvém středu, hrdina, který zachraňuje. Sofonjáš 3,17

Emoce jsou nedílnou součástí našeho života. Dokud budeme živi, budeme se potýkat s různými emocemi, pocity a reakcemi. Nemá smysl je popírat nebo se kvůli nim cítit provinile.

Na druhou stranu se musíme naučit své emoce ovládat. Bude jednodušší, když si uvědomíme, že jim nemůžeme důvěřovat. Ve skutečnosti mohou být naším největším nepřítelem. Satan se snaží zneužít naše pocity proti nám a přesvědčit nás, abychom přestali žít v Duchu.

Důležité je si uvědomit, že Hospodin, náš Bůh, který v nás přebývá, je mocnější. Jeho moc působící v nás nám pomáhá vítězit nad emocemi a následovat Boží neměnné slovo a Jeho Ducha, místo toho, abychom se nechali zmítat různými pocity.

Duchovní stabilitu a emocionální zralost však nezískáme automaticky. Musíme o ně usilovat celým srdcem a cíleně se o ně snažit. Stane-li se emocionální stabilita vaší prioritou, bude Bůh nanejvýš ochoten vám pomoci ovládat vaše emoce.

Chci vás dnes povzbudit, abyste o tyto věci usilovali. Pak budete moci prožít stabilní, šťastný a vítězný život!


Můžete se začít modlit

„Bože, rozhoduji se usilovat o emocionální stabilitu. Nechci, aby mě mé pocity ovládaly, nýbrž se s nimi chci umět správně vyrovnat. Děkuji Ti, že žiješ ve mně a že mi Tvá moc pomáhá.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon