Jaké jsou motivy vašeho srdce

Vyzpytuj mě, Bože, a poznej mé srdce, zkoumej mě a poznej mé myšlení. Žalm 139,23

Vzpomínám si, jak jsem před mnoha lety, kdy jsme měli vážné finanční problémy, byla unavená z neustálých pokusů věřit, že přijde průlom. Tehdy jsem šla k Bohu a byla jsem před ním zlomená. Volala jsem k Němu, až jsem se po nějaké době zastavila, z Boží milosti učinila rozhodnutí a řekla: „Do své smrti Ti budu přinášet desátek a budu štědrá v darech, i kdybych z toho nikdy neměla žádné výhody ani požehnání“.

Myslím, že to byl test mého srdce, který měl prozkoumat motivaci mého dávání. Pán chtěl prověřit, zda mám správné pohnutky. Pokud bych chtěla dávat jen proto, abych dostala něco zpět, znamenalo by to, že motivy mého srdce jsou sobecké.

Často slyšíme kázání a vyučování typu: „Udělej to a to, abys dostal něco od Boha“. Mnohem lepší je postoj srdce, který nás vede k tomu, abychom dělali věci prostě jen proto, že jsou správné a oslavují Boha.

Chci vás povzbudit, abyste prozkoumali motivy svého srdce a prověřili, zda nejsou sobecké. Rozhodněte se, jestli chcete sloužit Bohu jen proto, že to je správné.

Modlitba

„Duchu svatý, prosím, prozkoumej mé srdce a zjev mi moje skutečné motivy a pohnutky. Ukaž mi vše, co se ti nelíbí a pomoz mi to odstranit.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon