Jsi Božím přítelem

Jsi Božím přítelem

Už vás nenazývám otroky, … nazval jsem vás přáteli… (Jan 15,15)

V Genesis 18,17 nazval Bůh Abrahama přítelem a poté s ním sdílel svůj plán na zničení Sodomy a Gomory. Stejně jako sdílel svůj záměr s Abrahamem, chce sdílet věci i s tebou. Jako svému příteli ti bude ukazovat své srdce, své touhy, záměry a plány. Pomůže ti pochopit věci, které se dějí ve tvém životě, a bude ti radit, jak máš jednat. Povede tě a pomůže ti připravit se na budoucnost. Jako Boží přítel nemusíš být zaskočen nečekanými okolnostmi. Můžeš být připraven dopředu, protože Bůh je tvůj přítel a ty slyšíš jeho hlas. Možná ti neprozradí všechno přesně tak, jak bys chtěl, ale povede tě a dát ti sílu. Stačí, když mu budeš trpělivě důvěřovat.

Možná se ptáš, jak se můžeš stát Božím přítelem. Vzhledem k tomu, co je napsáno v dnešním verši, už Božím přítelem jsi. Ježíš v tomto verši svým učedníkům říká, že je nazval svými přáteli. Pokud následuješ Ježíše a jsi jeho novodobým učedníkem, pak jsi jeho přítelem. Ale stejně jako u přátelství mezi lidmi, i s Bohem může jít o povrchní známost nebo o hluboký a intimní vztah. Tvé přátelství s Bohem roste a rozvíjí se, stejně jako se rozvíjí tvé přátelství s lidmi. Vztah s Bohem vyžaduje čas a energii stejně jako přirozené přátelství.

Chci tě povzbudit, abys do svého vztahu s Bohem investoval čas a energii. Trav s ním čas při čtení a rozjímání o jeho Slovu, mluv s ním a naslouchej mu jako příteli.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Vyhraď si každý den čas a investuj ho do svého vztahu s Bohem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon