Kristova mysl

Kristova mysl

My máme mysl Kristovu. (1. Korintským 2,16)

Od Boha jsme dostali Kristovu mysl – zaslibuje to přímo Boží slovo. Jestli chceš lépe pochopit, co to znamená, přemýšlej o tom, jaká byla Ježíšova mysl, když žil na zemi. Byl si jistý tím, kým je. Nedovolil, aby ho rozptyloval negativismus druhých. Byl si plně vědom toho, že ho Bůh miluje, a soustředil se na naplnění Božího plánu pro svůj život.

Nyní se na chvíli zamysli nad tím, jaké myšlenky zaměstnávají tebe. Pokud se necháš rozptýlit názory druhých, snadno se rozčílíš nebo jsi plný pochybností a nevíry, ještě neprožíváš vše, co Bůh pro tvůj život připravil. To se ale může změnit. Bůh může obnovit tvou mysl a přivést tě na místo vítězství!

Obnova mysli je proces, který vyžaduje čas, a zároveň je to proces, proti kterému nepřítel agresivně bojuje. Proto je důležité se záměrně rozhodnout pro správné myšlení. Když cítíš, že je boj o mysl pro tebe obtížný, rozhodni se, že si s Boží pomocí záměrně zvolíš myšlenky, které přinášejí život.

Obnova mysli probíhá kousek po kousku, takže se nenech odradit, pokud se pokrok zdá být pomalý. Zaujmi pevný postoj a řekni: Nikdy se nevzdám! Bůh je na mé straně. Miluje mě a pomáhá mi!


Naše myšlenky ovlivňují našeho vnitřního člověka, naše zdraví

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon