Láska se vyhýbá podezřívavosti

Všechno snáší, všemu věří, ve vše doufá, všechno vydrží. 1. Korintským 13,7

Tento verš z 1. epištoly Korintským 13,7 nám jasně ukazuje, jak má vypadat opravdová láska. Musím přiznat, že pro mě to bylo skutečnou výzvou.

Když jsem vyrůstala, naučila jsem se být podezřívavá a nedůvěřovat lidem. Když jsem ale přemýšlela o těchto charakteristikách lásky a uvědomila si, že láska věří jen tomu nejlepšímu, musela jsem se naučit přemýšlet jinak.

Podezřívavost je pravým opakem toho, co potřebujeme pro zdravé vztahy. Důvěra a víra přinášejí do našeho života radost a pomáhají našim vztahům dosáhnout plného potenciálu. Podezřívavost naopak vztah ochromí a většinou zcela zničí.

Pravdou je, že lidé nejsou dokonalí a někdo může naší důvěry zneužít. Výhody pozitivního vztahu k lidem ale mnohonásobně převažují nad každou negativní zkušeností.

Pokud bojujeme s podezřívavostí, nezapomeňme, že je tu Duch svatý, který nás rád upozorní, když naše myšlenky nesměřují správným směrem. Požádejme Ho, aby naši podezřívavost proměnil v myšlenky plné lásky.

Modlitba

„Bože, vím, že nedůvěra a podezřívavost ničí mé vztahy s druhými. Nauč mě otevřít srdce pro lidi a v každé situaci věřit dobrému.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon