Pečujme o své tělo

Byli jste přece koupeni za velikou cenu; oslavte tedy svým tělem Boha. 1. Korintským 6,20

Někteří z nás se ještě nenaučili milovat svoje tělo natolik, aby o něj dobře pečovali. Chceme-li to změnit, musíme přemoci tři hlavní překážky zdravého způsobu života.

Nevíme, jak se správně starat o své tělo. V dnešním světě vládne mnoho zmatků ohledně zdravého způsobu stravování, tedy jakou stravu a v jaké množství bychom měli konzumovat. Příčinou těchto zmatků jsou různé dezinformace, neseriózní dietní plány a velká nabídka různého rychlého občerstvení.

Media a reklama zkreslují naši představu o zdravém těle. Neustále jsme bombardováni nedosažitelnými normami ideálu krásy. Zároveň se natolik rozmáhá obezita, že už je téměř považována za něco normálního. Potřebujeme získat správnou představu o tom, jak má vypadat zdravý člověk.

Tělesná aktivita se stala něčím téměř přežitým. Máme tolik moderních vynálezů, které nám nabízejí pohodlí. Žijeme již téměř bez jakéhokoli pohybu. Už ani nikam nechodíme pěšky, pokud to není opravdu nutné! Zapomínáme však, že k tomu, abychom se cítili dobře, potřebujeme fyzický pohyb.

Pokud se i vy potýkáte s těmito překážkami, rozhodněte se dnes, že nad nimi zvítězíte. Bůh si přeje, abychom dobře pečovali o své tělo. Pokud se rozhodnete to v této oblasti zlepšit, On vám vždy pomůže. Spolehněte se na Boží pomoc a začněte žít zdravě.

Modlitba

„Bože, chci pečovat o své tělo a žít zdravě. Věřím, že to dokážu díky Tvé moci, která ve mně působí.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon