Zdroj našeho štěstí

Poznal jsem, že pro ně není nic lepšího, než aby se radovali a aby konali ve svých životech dobro. Kazatel 3,12

Zjistila jsem, že pokud chci být šťastná, nemohu se spoléhat na ostatní. Bůh dal každému z nás osobně zodpovědnost za naše vlastní štěstí.

Někteří lidé nedokážou být šťastní, pokud se někdo nechová tak, jak si oni přejí, nebo pokud se nějaká situaci nevyvíjí podle jejich představ. Dovolujeme okolnostem či lidem, aby určovali, zda budeme či nebudeme šťastní. Bůh si však přeje, abychom své štěstí nacházeli v Něm.

Vzpomínám si, jak jsem bývala zklamaná, když šel Dave v den po naší konferenci hrát golf. Já jsem si přála, aby se mnou šel do nákupního centra nebo do kina. Později mi však Bůh ukázal, že k odpočinku a uvolnění se po náročné práci potřebuje každý z nás něco jiného.

To je jen jeden malý příklad, jak chování lidí kolem nás často ovlivňuje naše štěstí. Klademe na druhé naše nerealistické požadavky a naše životní štěstí i naplnění očekáváme ze špatného zdroje. Bůh chce, abychom vzhlíželi k Němu. V Něm najdeme své štěstí.

Modlitba

„Bože, vím, že moje štěstí přichází od Tebe, ne od lidí či okolností. Pomoz mi uvidět má nerealistická očekávání a převzít zodpovědnost za můj šťastný život.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon