Oběť v manželství

Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, a lásku bych neměl, jsem jako dunící kov nebo zvučící činel. 1. Korintským 13,1

Na začátku našeho manželství mě Bůh učil, že pokud chci skutečně milovat svého muže, budu muset občas něco obětovat. Nějaký čas mi trvalo, než jsem to pochopila. Mnohokrát jsem chtěla prosazovat jen svou vůli a často jsem se tak podobala hlasitému činelu, o němž hovoří 1. Korintským 13,1.

Láska je nejvyšší formou zralosti. Často vyžaduje oběť. Pokud nejsme připraveni nic obětovat z lásky ke druhé osobě, pak tu osobu možná ve skutečnosti vůbec nemilujeme. Možná se jen snažíme oplácet něčí laskavost, nebo dokonce předstíráme přízeň někomu, nad kým se snažíme získat kontrolu.

V manželství musíme pokládat jeden druhého za přednějšího než sebe a rozhodnout se, že nám jde o dobro toho druhého, kterému rádi dáme něco ze svého.

Bůh si přeje, aby se manželé navzájem milovali bezpodmínečnou láskou, která je vždy připravena se obětovat. Tedy ne vždy prosazovat svoji vůli. Když se to naučíme, budeme mít nádherné manželství.

Modlitba

„Bože, chci přinést do svého manželství skutečnou lásku. Chci místo prosazování vlastní vůle přinášet oběti ve prospěch mého partnera.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon