Modli se a buď poslušný

Modli se a buď poslušný

Obětní hod ani přídavnou oběť jsi nechtěl, ale prorazil jsi mi uši. (Žalm 40,7)

Po mnoho let jsem chtěla, aby ke mně Bůh mluvil, ale zároveň jsem se chtěla sama rozhodnout, v čem ho poslechnu a v čem ne. Chtěla jsem dělat, co mi řekl, jen když to bylo snadné a zdálo se mi, že je to dobrý nápad. Když se mi ale to, co jsem slyšela, nelíbilo, chovala jsem se, jako kdyby to nebylo od Boha!

Některé věci, které nám Bůh říká, jsou velmi vzrušující. Jiné už nemusejí být tak vzrušující, ale pokud je i přesto poslechneš, přinesou do tvého života něco dobrého. Když ti například Bůh řekne, že se máš omluvit někomu, ke komu ses špatně zachoval, nebude správné, když odpovíš: „No, ale on se ke mně také nechoval dobře!“ Jestli odpovídáš Bohu výmluvami, je to neposlušnost, i když ses třeba modlil nebo dokonce slyšel jeho hlas.

Po více než třech desetiletích života s Bohem a služby mohu říci, že nejjednodušším vysvětlením úspěchů, které jsme s Davem zažili, je to, že jsme se naučili modlit, slyšet Boha, a pak udělat přesně to, co nám řekl. V průběhu let jsem hledala Boha a usilovala jsem jít směrem, kterým mě vedl, a zjistila jsem, že nejvíc mi prospělo, když jsem se modlila, a pak byla prostě a jednoduše poslušná. Poslušnost někdy není příliš oblíbená, vždycky ale funguje.

Jestli chceš naplnit Boží plán pro svůj život, existuje jeden velice jednoduchý recept: modli se a buď poslušný. Bůh ti dal schopnost k obojímu, a pokud vytrváš, naučíš žít v souladu s jeho vůlí pro svůj život.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Modli se. Naslouchej Bohu ve svém srdci. Poslechni to, co ti říká.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon