Následujeme Ducha svatého nebo své vlastní emoce?

Ti, kteří jsou v těle, se Bohu líbit nemohou. Římanům 8,8

Často se zmiňuji o tom, jak je důležité následovat Ducha, a ne vlastní emoce. Zjistila jsem však, že mnozí stále nevědí, jakým způsobem emoce fungují.

Pocity jsou součástí duše, kterou tvoří naše mysl, vůle a emoce neboli pocity. V duši se odehrává vše, co souvisí s našimi myšlenkami, touhami a pocity. Emoce jsou nejnáchylnější oblastí, která nás nejrychleji vyvede z rovnováhy.

Jinými slovy, moudrost a rozeznání Ducha svatého v našem duchu mohou snadno přehlušit intenzivní emoce.

Bible říká, že tělesným životem Boha potěšit nemůžeme. To neznamená, že by nás Bůh přestal milovat. Jenom nemá radost, když jednáme tělesně, protože takové chování je pro Něj nepřijatelné.

Jakmile pochopíme, jak fungují negativní emoce, můžeme nad nimi začít vítězit. Naše duše je někdy silná, pokud však posilujeme svého ducha v Boží přítomnosti, může být ještě silnější. Věnujme se dnes Božímu slovu a posilněme svého ducha, aby mohl vítězit nad našimi pocity.

Modlitba

„Bože, nechci, aby mé pocity ovládaly mého ducha. Chci trávit čas ve Tvé přítomnosti a věnovat se Tvému Slovu. Dej mi sílu, abych se mohl nechat vést Duchem, a ne emocemi.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon