Následujte truhlu smlouvy

Jakmile uvidíte truhlu smlouvy Hospodina, svého Boha, a lévijské kněze, kteří ji nesou, i vy vyrazíte ze svého místa a půjdete za ní. Jozue 3,3

Máte před sebou nějaké nové příležitosti? Ať jde o cokoliv, je důležité vždy „následovat truhlu smlouvy“. Co mám na mysli? Někdy se držíme starých známých a ustálených věcí, protože jsme na ně zvyklí, a bojíme se vyrazit na nové neprobádané území. Jindy zase cítíme, že je něco před námi a chceme do toho hned vstoupit, i když ještě není Boží čas pro tuto věc.

V Jozuovi 3,3 Bůh mluví k Izraelcům o následování truhly smlouvy. Ta představuje Boží pomazání, Boží přítomnost a Jeho vůli. Důležité je, abychom se naučili následovat Boží vůli, a ne naši vlastní vůli či vůli jiných lidí.

Bůh má pro vás i pro mě svůj plán, jediným možným způsobem naplnění tohoto plánu je, když budeme následovat truhlu smlouvy neboli Boží vůli, a ne svou tělesnost, jiné lidi nebo své pocity.

Nezapomeňte, vše, co pro vás Bůh připravil v rámci své vůle, On sám umožní a otevře vám dveře, kterými do toho budete moci vstoupit.

Můžete se začít modlit

„Bože, stejně jako Izraelci, vím, že potřebuji „následovat truhlu smlouvy“. Mé načasování pro nové věci není důležité, důležitá je jen Tvoje vůle. Rozhoduji se následovat Tě a vím, že mi otevřeš dveře k uskutečnění Tvého plánu pro můj život.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon