Naslouchej Bohu bez zatvrzelosti

Naslouchej Bohu bez zatvrzelosti

Jestliže dnes uslyšíte jeho hlas, nezatvrzujte svá srdce. (Židům 4,7)

Pokud v některé životní oblasti nejsi ochoten naslouchat Bohu, může se stát, že ho neuslyšíš ani v oblastech dalších. Někdy lidé slyší jen to, co si přejí slyšet. Říká se tomu „selektivní naslouchání“. Často pak v takových případech dojdou k závěru, že ztratili schopnost slyšet Boha. To ale není pravda. Ve skutečnosti k nim Bůh mluvil, oni na to ale nereagovali. Následující krátký příběh to výborně ilustruje.

Kdysi mi jedna žena vyprávěla, jak prosila Boha o vedení v určité situaci. Bůh jí ukázal, že má odpustit své sestře, která jí před několika měsíci ublížila. Ona ale nechtěla odpustit, a proto se postupně přestala modlit. Když znovu začala Pána hledat, jediné, co vnímala v srdci, bylo: „Nejprve odpusť své sestře.“

Během následujících dvou let mnohokrát žádala o Boží vedení. Bůh jí ale pokaždé jemně připomenul, že má odpustit sestře. Nakonec si uvědomila, že pokud Boha neposlechne, nikdy se nedostane dál ani duchovně neporoste. Proto se začala modlit: „Pane, dej mi sílu jí odpustit.“ Okamžitě byla schopna vidět situaci ze sestřiny perspektivy a uvědomila si věci, které ji nikdy předtím nenapadly. Zanedlouho byl její vztah se sestrou zcela obnoven a jejich přátelství se stalo silnějším než kdy předtím.

Pokud skutečně toužíš slyšet Boha, musíš být ochoten slyšet a zareagovat na vše, co ti řekne. Takže naslouchej Bohu a buď poslušný.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Máš v určité životní oblasti problém se selektivním nasloucháním? Buď za všech okolností ochoten slyšet Boží hlas.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon