Neboj se a popros ho!

Neboj se a popros ho!

A to je ta naprostá důvěra, kterou máme k němu, že když bychom o něco žádali podle jeho vůle, slyší nás. (1. Janova 5,14)

Chci tě povzbudit, abys při modlitbě přistupoval k Bohu s plnou důvěrou. Bůh chce, aby ses v modlitbě radoval, to se ale nestane, pokud se bojíš udělat chybu. On slibuje, že tě vyslyší a odpoví ti, když se budeš modlit v souladu s jeho vůlí. Co když ho ale žádáš o něco, co není -jeho vůlí? Snaž se modlit se podle Boží vůle, jak nejlépe umíš. Neměl bys ale dovolit nepříteli, aby tě držel ve strachu, který ti zabrání prosit Boha o věci, jež ti leží na srdci.

Jestliže se modlíš v rozporu s Boží vůli, nejhorší, co se může stát, je, že nedostaneš to, o co žádáš – a to bude pro tvé dobro! Bůh zná tvé srdce a nehněvá se, pokud uděláš chybu a požádáš o něco, co není jeho vůlí. Nemusíš k němu přistupovat se strachem, že uděláš chybu nebo ho rozzlobíš, protože budeš prosit o příliš mnoho. Já obvykle Boha žádám o to, co chci a potřebuji, a vždy se snažím co nejlépe držet jeho Slova. Nakonec se modlím: „Bože, pokud něco z toho, o co jsem žádala, není pro mě, věřím, že mi to nedáš.“ Takže přistupuj k Bohu s vírou, odvahou a očekávej, že ti odpoví.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Neboj se a popros ho!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon