Nebuď vševědoucí

Nebuď vševědoucí

Bůh – jeho cesta je bezúhonná. Hospodinova řeč je protříbená. On je štítem všem, kdo v něm hledají útočiště. (Žalm 18,31)

Pravda z psaného Božího slova nám dává stabilitu v životních bouřích. Můžeme očekávat, že Boha uslyšíme prostřednictvím jeho psaného Slova. On si své záměry s námi nikdy nerozmyslí, ani o nich nepochybuje. I když jeho Slovo nemluví o konkrétních detailech naší situace, hovoří o Božím srdci a charakteru a ujišťuje nás, že Bůh se o nás vždy postará a připraví nám cestu.

Boží slovo učí, že naše poznání je částečné, neúplné a nedokonalé. V Prvním listu Korintským 13,9 čteme, že poznáváme jen „částečně“. To znamená, že v životě nikdy nedosáhneš bodu, kdy budeš vědět úplně všechno, co potřebuješ. Proto přistupuj k Bohu v pokoře a buď hladový, aby ses učil z jeho Slova. Každý den ho požádej, aby tě naučil, co dělat v každé konkrétní situaci.

Přijmi Ducha svatého jako svého Učitele, aby tě mohl denně uvádět do veškeré pravdy (viz Jan 16,13). Odhalí ti věci, které bys sám nikdy nedokázal zjistit. Já jsem se rozhodla, že se budu celý život učit, a totéž velmi doporučuji i tobě.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nebuď vševědoucí, pros Boha, aby ti pomohl naučit se vše, co potřebuješ.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon