Nejlepší přítel, jakého kdy budeš mít

Nejlepší přítel, jakého kdy budeš mít

… některý přítel přilnul víc než bratr. (Přísloví 18,24)

Kdybych měla identifikovat nejdůležitější klíč k účinné modlitbě a důvěrnému vztahu s Bohem, řekla bych, že nejdůležitější je obracet se k Bohu jako ke svému příteli. Když přijdeme k Bohu a věříme, že nás vidí jako své přátele, budeme mít přístup k novým úžasným zázrakům. Zažijeme svobodu a smělost, které jsou k účinné modlitbě nezbytné.

Jestli neznáš Boha jako přítele a nejsi si jistý, zda on tě považuje za svého přítele, nebudeš mít jistotu, že ho můžeš požádat o to, co potřebuješ. Pokud máš k Bohu chladný vztah a zdá se ti, že je daleko, mohou být tvé modlitby zákonické. Jestli k němu ale přijdeš jako ke svému příteli, aniž bys ztratil bázeň před ním a úctu k němu, tvá komunikace s ním zůstane svěží, vzrušující a důvěrná.

Přirozené přátelství znamená, že milujeme a jsme milováni. Znamená to, že víme, že druhá osoba je na naší straně, chce nám pomoct, povzbudit nás a mít vždy na paměti náš nejlepší zájem. Přítel je někdo, koho si vážíš, společník, partner, někdo, kdo je pro tebe vzácný, někdo, s kým chceš trávit čas, a někdo, koho máš rád. Přítelem se stáváš, když investuješ čas do společenství s jinou osobou a sdílíš s ní svůj život. Začni se na Boha dívat jako na svého přítele. Přistupuj k němu s úctou a cti ho, jednej s ním ale jako se svým přítelem. Nauč se s ním komunikovat tak otevřeně a bez zábran jako s pozemským přítelem. Jistě bude nejlepším přítelem, jakého kdy můžeš mít.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Jsi Božím přítelem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon