Nenech si ujít požehnání

Nenech si ujít požehnání

Blahoslavený je člověk, který má ustavičně bázeň, ale kdo zatvrzuje své srdce, padne do zla. (Přísloví 28,14)

Bůh k tobě může mluvit tolika různými způsoby! Pokud ale zatvrdíš srdce a rozhodneš se být neposlušný, připravíš se o požehnání, které ti chce dát. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem se s Bohem přela kvůli každé maličkosti, kterou po mně chtěl, i kvůli věcem, které jsem si chtěla dělat po svém. Trvalo mi to dny, týdny, měsíce a někdy dokonce roky, než jsem pochopila, že Bůh svůj názor v těchto věcech nezmění.

Když jsem se nakonec podřídila jeho cestě, začaly věci fungovat a byla jsem neuvěřitelně požehnaná. Kdybych bývala hned udělala to, o co mně Bůh žádal, mohla jsem si ušetřit spoustu problémů.

Mnozí lidé jsou tvrdohlaví a dělají si věci po svém, přestože jejich způsoby nefungují. Existuje ale možnost naučit se být citlivý na Boží hlas a následovat vedení Ducha svatého. Náš duch byl stvořen pro společenství s Bohem. Bůh k nám mluví prostřednictvím vnitřního nutkání i našeho svědomí. Chce nás chránit před problémy a naučit nás rozlišovat, co je dobré a co špatné. Potom nám prostřednictvím svého Ducha pomáhá dělat to, co je správné.

Chci tě dnes povzbudit, aby ses odvrátil od každé tvrdohlavosti a pozorně naslouchal s touhou slyšet Boží hlas a poslechnout ho.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Vyplatí se dát přednost Boží cestě před svou vlastní.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon