Nepočítejme křivdy

Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nerozčiluje se, nepočítá zlo. 1. Korintským 13,5

Chcete-li zůstat duchovně zdraví a silní, musíte se naučit odpouštět všem, kteří vás zranili. Jestliže se však křivdami dlouho zabýváte, škodíte tím jen sami sobě. Lidé, kteří vás v minulosti zranili, o tom už pravděpodobně ani neví, zatímco vy stále ještě trpíte.

Jestliže žijeme v neodpuštění, shromažďujeme tím záznamy o lidech, kteří nám v minulosti ukřivdili. Tímto způsobem se však vyvyšujeme nad ostatní a myslíme si, že jsme lepší než oni.

Když jsme se na začátku našeho manželství někdy s Davem pohádali, obvykle jsem mu při té příležitosti vyčetla mnoho dalších věcí, které mě v minulosti zranily. Vzpomínám si, jak se mě vždy zeptal: „Kde, prosím tě, shromažďuješ všechny ty věci?“ Měla jsem je uschované na určitém místě v mém nitru a pěkně mě tam užíraly. Každou další negativní věc, kterou Dave udělal, jsem přidala na tento seznam, až se z toho stal velký balvan v mém srdci.

Díky Bohu jsem se však naučila žít lépe! Když zůstáváme v Boží lásce, získáme svobodu k tomu, abychom „nepočítali křivdy“, které nám druzí způsobili. Pokud v tom ještě nemáte vítězství, proste Boha, aby vám pomohl odpouštět. Ještě dnes se můžete zbavit veškeré hořkosti ve vašem srdci.

Modlitba

Bože, nechci mít ve svém srdci neodpuštění, ani si nechci shromažďovat zranění. Vydávám se Ti a prosím Tě, abys mi pomohl žít ve Tvé lásce a „nepočítat křivdy“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon