Odhodlán milovat

Odhodlán milovat

Jako se železo ostří železem, tak člověk ostří tvář svého bližního. (Přísloví 27,17)

Každý máme v životě nějaké lidi, kteří nás obrušují. Někteří jsou jako celý balík smirkového papíru. Věř tomu nebo ne, Bůh je do našeho života umisťuje, aby vyhladil naše hrubé hrany. Všichni jsme jako neobroušené diamanty: máme v sobě něco krásného a cenného, co se skrývá pod hrubým povrchem naší tělesnosti.

Když mě Bůh vychovával k větší duchovní zralosti, přivedl do mého života několik lidí, s nimiž jsem velmi těžko vycházela. Myslela jsem, že se potřebují změnit, Bůh si je ale místo toho chtěl použít, aby proměnil mě. Musíme se naučit jednat se všemi typy lidí a vážit si jejich odlišnosti.

Dave dokáže na věci čekat dlouho a nikdy nebude frustrovaný, já ale chci, aby se věci staly rychle. On je tichý, a já hodně mluvím. Rád si ráno pouští hudbu, já mám raději ticho. Jsem si jistá, že máš ve svém životě lidi, kteří se od tebe velmi liší. Místo toho, abys byl podrážděný nebo trval na svém, se snaž je přijmout v lásce tak, jako Ježíš přijímá tebe.

Můžeš být odhodlaný milovat druhé a vycházet s nimi bez ohledu na to, jak rozdílné jsou vaše osobnosti nebo situace. Protože když miluješ lidi kolem sebe – dokonce i ty nejobtížnější – dáváš Bohu možnost, aby tě naučil něco, co potřebuješ umět.


Rozhodni se chodit v Kristově lásce a dovol mu, aby prostřednictvím druhých lidí, které přivádí do tvého života, formoval tvůj charakter.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon