Otevři dveře

Otevři dveře

Hle, stojím u dveří a tluču; kdo by uslyšel můj hlas a otevřel dveře, k tomu vejdu a budu s ním večeřet a on se mnou. (Zjevení 3,20)

Když jsem otevřela Duchu svatému dveře svého srdce a dovolila mu, aby ve mně mohl plně působit, začal ke mně mluvit a jednal se mnou v každé oblasti života. Nezůstalo nic, do čeho by nebyl zapojen. Na jednu stranu jsem byla ráda, na druhou stranu se mi to ale zase moc nelíbilo. Možná víš, o čem mluvím.

Bůh se mnou mluvil o tom, jak komunikuji s ostatními lidmi. Hovořil o tom, jakým způsobem utrácím peníze, jak se oblékám, kdo jsou mí přátelé a co dělám ve svém volném čase. Mluvil se mnou o mých myšlenkách a postojích. Uvědomila jsem si, že zná má nejhlubší tajemství a že před ním nic neukryji. Už nebyl jen někdo, komu se věnuji v neděli ráno. Zdálo se, že začíná řídit celý můj život! Nikdy jsem nevěděla, kdy se mnou začne mluvit o nějaké věci. Jak jsem již zmínila, bylo to vzrušující, na druhou stranu to ale bylo náročné, protože jeho slova přinášela do mého života mnohé změny.

Všichni si přejeme změny v určitých oblastech, když ale nastanou, může nás to zpočátku děsit. Často chceme, aby se náš život změnil, nejsme však ochotni změnit svůj životní styl. Možná se nám nelíbí, co se v našem životě děje, zároveň ale přemýšlíme, jestli to nakonec není lepší než jakákoli jiná možnost. Můžeme se stát úzkostlivými nebo se strachovat, že ztratíme kontrolu nad svým životem a necháme někoho, koho ani nemůžeme vidět, aby nás vedl.

Slyšet a poslouchat Boží hlas a dovolit, aby v nás Bůh jednal, znamená žít pro jeho potěšení a slávu, ne pro svou vlastní. Možná se obáváš, co se stane, když Bohu úplně otevřeš všechny dveře svého života. Mohu ti ale zaručit, že to stojí za to.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Pozvi Boha do každé oblasti svého života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon