Pomoc!

Pomoc!

Protože já jsem Hospodin, tvůj Bůh, který drží tvoji pravici a říká ti: Neboj se, já ti budu pomáhat. (Izajáš 41,13)

I když si někdy myslíme, že svůj život dobře zvládáme, pravdou je, že potřebujeme pomoct úplně se vším. V každodenním životě potřebujeme pomoc všeho druhu. Někdy nám ale trvá velmi dlouho, než si uvědomíme, jak moc ji potřebujeme. Namlouváme si, že vše, co je nutné, zvládneme úplně sami. Pán nám však poslal Pomocníka z nebe, a proto je jisté, že pomoc potřebujeme. Sám Ježíš se za nás neustále přimlouvá, zatímco sedí po Boží pravici (viz Židům 7,25 a Římanům 8,34). Tím nám ukazuje, že ve svém životě neustále potřebujeme Boží zásah. Ve skutečnosti jsme velmi choulostiví a naprosto neschopní zvládnout život bez pomoci.

Může se nám zdát, že vše dobře zvládáme. Pokud ale žijeme z vlastních sil bez Boží pomoci, začnou se věci dříve či později hroutit.

Často je všechno v pořádku, dokud nepřijdou potíže. Ty mohou mít podobu rozbitého manželství, smrti milované osoby, ztráty zaměstnání nebo čehokoli jiného, co nás zasáhne. Každopádně se dříve nebo později všichni dostaneme do bodu, kdy si uvědomíme, jak moc potřebujeme pomoc.

Jestli chceš, aby tvůj život byl takový, jaký chce Bůh, tedy plný spravedlnosti, pokoje a radosti (viz Římanům 14,17), musíš si přiznat, že potřebuješ pomoc, a přijmout ji od Ducha svatého, kterého Bůh poslal, aby ti pomáhal.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Uznej, že potřebuješ pomoc, a důvěřuj Duchu svatému, že ti bude pomáhat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon