Poslušné srdce

Poslušné srdce

Dnes ti Hospodin, tvůj Bůh, přikazuje, abys plnil tato ustanovení a nařízení. Zachovávej a plň je celým svým srdcem a celou svou duší. (Deuteronomium 26,16)

Jedním z nejlepších způsobů, jak si zajistit hluboké přátelství s Bohem, je, mít poslušné srdce. Když je tvé srce čisté a citlivé vůči Božímu vedení a když toužíš uposlechnout jeho hlas, jsi ve skvělé výchozí pozici pro budování přátelství s Bohem a slyšení jeho hlasu.

Bůh ví, že dokud žijeme na této zemi, nikdy nebudeme dokonalí. Můžeme však mít srdce, které ho dokonalým způsobem hledá, touží činit, co je správné, a chce ho oslavit.

Ve svém přátelství s Bohem nikdy nezapomeň, že tvůj vztah s ním musí být založen na tom, kým Bůh je, a ne na tom, co pro tebe může udělat. Musíš neustále hledat jeho přítomnost, ne jenom jeho dary. Musíš hledat jeho tvář, ne jenom jeho ruku. Zaměřovat se jen na výhody takového přátelství místo soustředění se na něho jako na osobního přítele, je jednou z překážek pro zdravý a zralý vztah s Bohem.

Jako lidé si také nevážíme situací, kdy někdo chce být naším přítelem jen proto, že ví, že z toho bude mít nějaký zisk. Když ale potkáme lidi se správným postojem, kteří chtějí být našimi přáteli, protože vědí, jací jsme, a mají nás rádi, cítíme se poctěni. Stejný princip platí pro Boha.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Založ svůj vztah s Bohem na tom, kým je, ne na tom, co pro tebe může udělat.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon