Přistup blíže

Přistup blíže

Přibližte se k Bohu, a přiblíží se k vám. (Jakub 4,8)

Ne každý je ochoten zaplatit cenu za to, aby byl blízko Bohu. Ne každý je ochoten udělat si čas a investovat ho do věcí, které jsou nezbytné pro správný duchovní růst. Bůh si nedělá nároky na veškerý náš čas. Určitě chce, abychom dělali i věci, které nepovažujeme za „duchovní“. Dal nám tělo, duši (mysli, vůli a emoce) a ducha, a očekává, že se budeme starat o všechny tyto oblasti.

Tělesné cvičení a péče o duši vyžadují čas a úsilí. Musíš se starat o své emoce. Potřebuješ se smát, bavit a přátelit s ostatními lidmi. Také tvá mysl musí každý den růst a být obnovována. A kromě toho máš i duchovní podstatu, které také musíš věnovat pozornost. Jestli chceš zůstat vyrovnaný a zdravý, musíš si udělat čas a pečovat o celou svou bytost.

Věřím, že za celým problémem důvěrného vztahu s Bohem se skrývá hlavně otázka času. Říkáme, že nemáme čas hledat Boha, pravdou ale je, že na to, co je pro nás důležité, si čas uděláme. Všichni musíme každý den bojovat s věcmi, které odvádějí naši pozornost. Pokud je ale pro tebe důležité slyšet Boha a znát ho, jistě si na něj čas uděláš. Nepokoušej se Boha zapracovat do svého rozvrhu! Místo toho uprav svůj časový plán tak, abys měl pro něho vyhrazený čas.

Poznávání Boha je dlouhodobá investice, proto se nenech odradit, pokud se nedostaví okamžité výsledky. Buď odhodlán ctít ho svým časem a jistě sklidíš požehnání.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Stejně jako si musíš pravidelně udělat čas na tělesné cvičení, potřebuješ si udělat čas i na duchovní věci. Když to budeš dělat, uvidíš výsledky.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon