Radujme se ze života

Není pro člověka dobré, když bude jíst a pít a užije si ze své námahy blaho pro svou duši? I to jsem zjistil, že je z Boží ruky. Kazatel 2,24

Radost a potěšení jsou hnací silou, která nám pomůže vykonat naše životní úkoly se správným postojem. Abychom tyto úkoly dokončili a nebyli plni hořkosti a obtíženi břemeny, musíme najít čas, ve kterém si odpočineme a najdeme potěšení z vykonané práce.

Mnoho lidí žije neustále ve stresu. Cítí se vinni, pokud se radují a užívají si života. Bůh nám ale jasně uložil obojí, jak práci, tak odpočinek a potěšení. Kazatel 2,24 říká, že je uprostřed tvrdé práce dobré se občas uvolnit a radovat se ze života.

Někdy máme o této oblasti úplně špatné představy. Satanovi se povedlo nás oklamat, a proto jsme kvůli množství práce a úkolů často unavení, vyčerpaní a rozmrzelí.

Potřebujeme období odpočinku a rekreace stejně jako práci a výsledky. Samozřejmě, že musíme být svědomití ve všech životních úkolech, které před nás Bůh postavil. Zároveň však musíme najít zdravou rovnováhu práce a odpočinku, dopřát si oddech a vychutnat si radost z toho, čeho jsme dosáhli. Bůh říká, že si to zasloužíme.

Modlitba

„Bože, chci se radovat ze života, který jsi mi dal. Pomoz mi svědomitě pracovat a zároveň se přitom radovat z dosažených výsledků. Děkuji Ti za hojný život v Kristu.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon