Řeka živé vody

Kdo věří ve mne, jak praví Písmo, řeky živé vody poplynou z jeho nitra! Jan 7,38

Věříme-li v Krista, žije v nás Duch svatý. Přebývá v našem duchu a vyvěrá jako řeka živé vody. Ta řeka je nádherným Božím darem pro každého z nás. Přináší zdraví, pozitivní pohled na život, dává nám schopnost odpouštět a být štědří.

Mnozí křesťané však tuto řeku ve svých životech blokují. Dávají prostor malomyslnosti a negativismu, až ji nakonec omezí na malý nevýrazný potůček. Víte, o čem mluvím? Znáte takové lidi, nebo jste dokonce sami jedněmi z nich?

Dokud nevyčistíme zanesené koryto, bude vše v našem životě těžké, frustrující a nenaplňující. Do té doby nezakusíme životodárnou energii řeky, která jediná může přinést do našeho života naplnění.

Přestaňte se namáhat a už se dále nevláčejte zaneseným korytem. Poproste Boha, aby vám pomohl odklidit nánosy. On vám ukáže, proč nemůže řeka proudit, a jak se nánosů zbavit. Poté se budete moci plně radovat v proudu řeky života!

Modlitba

„Bože, toužím po tom, aby v mém životě proudila Tvá řeka živé vody. Ukaž mi, prosím, všechny překážky, které tomu brání, i to, jak je mám odstranit.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon