Rozhodněte Se Odpustit

A kdykoliv stojíte a modlíte se, odpouštějte, máte-li proti někomu něco, aby vám i váš Otec, který je v nebesích, odpustil vaše přestoupení. Marek 11,25

Když nás někdo zraní, cítíme se, jakoby nám něco drahocenného vzal. Máme pocit, že nám něco dluží, Bůh však chce, abychom odpouštěli.

Jak můžeme očekávat, že se Bůh postará o naše potřeby, pokud nehodláme odpustit? Chceme-li obdržet naplnění všech Božích zaslíbení, musíme uposlechnout Boha, bez ohledu na to, jak obtížné to může být. Naším úkolem je odpustit.

Satan se nás nejčastěji snaží klamně přesvědčit, že pokud se naše pocity nezměnily, není odpuštění skutečné. Pokud se rozhodnete odpustit, nenechte se zmást pocity, kterými vás chce nepřítel oklamat.

Rozhodnutí odpustit může být platné, přestože se vaše pocity nezměnily. Tehdy budete potřebovat víru; vy jste svou část splnili, nyní očekávejte na Boha. On svůj díl vykoná a uzdraví vaše pocity, zacelí vaše rány a promění váš vztah s tím, kdo vás zranil.


Můžete se začít modlit

„Bože, rozhoduji se odpustit všem, kteří mne zranili. V Ježíšově jménu jim odpouštím jejich dluh. Uzdrav mé srdce a obnov můj život.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon